Maciej Sadowski

Maciej Sadowski

Maciej Sadowski

Współzałożyciel i Szef Fundacji Startup Hub Poland

Współzałożyciel i Szef Fundacji Startup Hub Poland. Animator innowacyjnych startupów z Polski i regionu Europy Środkowo-Wschodniej specjalizujący się w komercjalizacji wyników badań naukowych i finansowaniu startupów. Promotor polskich szans rozwojowych wśród wynalazców i pionierów zaawansowanych technologii na świecie oraz tworzeniem na ich podstawie spółek w Polsce w celu skupienia i powiększania potencjału intelektualnego Polski i Europy Środkowo-Wschodniej. Zarządzający funduszu zalążkowego StartVenture@Poland wspierającego rozwój i komercjalizację projektów z obszaru zaawansowanych technologii o potencjale międzynarodowej ekspansji.

Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, historyk filozofii. W latach 2006-2007 stypendysta na Universität Salzburg (Fachbereich Geschichte und Politikwissenschaft). W latach 2009-2015 doktorant w Instytucie Nauk Politycznych UW oraz Instytucie Filozofii UW. Nauczyciel akademicki, m.in. w Uniwersytecie Warszawskim (m.in. logika, filozofia analityczna, studia regionalne Europy Wschodniej).

Członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP. Członek Komitetu ds. Nowych Technologii i Innowacji Krajowej Izby Gospodarczej. Ekspert Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Członek Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

Miłośnik fantastki naukowej, polskiego rocka. Reytaniak.