Dariusz Kołoda

dariusz_koloda_crop

Dariusz Kołoda

Założyciel i Prezes zarządu spółki Innovation Hub

Założyciel i Prezes zarządu spółki Innovation Hub zajmującej się wdrażaniem innowacji oraz komercjalizacją wyników badań naukowych. Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku technologia chemiczna oraz studiów podyplomowych „Ochrona własności intelektualnej” na Uniwersytecie Warszawskim. Laureat rządowych programów stażowych: Top 500 Innovators realizowanego na University of California Berkeley oraz Programu SIMS (Science Infrastructure Management Support), realizowanego w Instytutach Fraunhoffera w Dreźnie i Lipsku oraz w firmie IBM w Nowym Jorku.

W latach 2013-2015 pracował jako broker innowacji na Uniwersytecie Warszawskim, w ramach rządowego programu Brokerzy Innowacji. Odpowiedzialny był za budowanie współpracy między światem nauki i biznesu, aktywnie wspierał transfer technologii i komercjalizację wyników badań naukowych oraz ochronę własności intelektualnej powstałej na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2008-2013 menedżer projektów naukowo badawczych na UW, odpowiedzialny za pozyskiwanie środków na projekty R&D, nadzór nad ich realizacją oraz sprawozdawczość.

Trener umiejętności miękkich z dużym doświadczeniem, wieloletni działacz społeczny w warszawskich i ogólnopolskich organizacjach społecznych i pozarządowych. Prywatnie miłośnik podróżowania, sportów wodnych oraz gier planszowych.