Wojciech Szapiel

wojciech_szapiel_crop

Wojciech Szapiel

Współzałożyciel i Partner Zarządzający PIF, Prezes Zarządu Inventity Foundation

Wojciech Szapiel jest współzałożycielem i Partnerem Zarządzającym PIF. Pełni także funkcję Prezesa Zarządu Inventity Foundation. Odpowiada za strategię, strukturyzowanie transakcji kapitałowych oraz nadzór nad spółkami portfelowymi.

Posiada bogate doświadczenie związane z sektorem Technologie, Media, Telekomunikacja (TMT). Pracował m.in. dla National Power Plc., Comarch SA oraz Capgemini, będąc odpowiedzialnym za rozwój biznesu w obszarze konsultingu informatycznego oraz biznesowego w Polsce i Wlk. Brytanii.

Jako Szef Sektora Publicznego w firmie konsultingowej Capgemini był odpowiedzialny m.in. za realizację Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL „Partnerstwo na Rzecz Rozwoju kompetencji informatycznych w Polsce”. Ponadto, Wojciech pełnił funkcje Dyrektora Inwestycyjnego w Science2Business. Jest współautorem strategii rozwoju trzech inkubatorów przedsiębiorczości oraz Parku Naukowo Technologicznego na terenie południowej Polski.

Wojciech jest absolwentem prestiżowego programu Akademii Psychologii Przywództwa organizowanego przez Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz Grupę Values. Ukończył również Zarządzanie Finansami na Akademii Leona Koźmińskiego, Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Zarządzanie Biznesem w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.